Wynajem podestów

Najlepsza oferta na rynku

Aktualności

Podłoże podczas pracy ze zwyżką

Podłoże podczas pracy ze zwyżką

Zwyżki oraz wszelkiego rodzaju podesty ruchome, wykorzystywane są podczas wielu różnych prac, zarówno wewnątrz (np. hale czy magazyny) jak i na zewnątrz. W obydwóch przypadkach, niezwykle istotnym elementem, mającym wpływ na efektywność, ale również i bezpieczeństwo pracy są uwarunkowania oraz ukształtowanie terenu. Ponieważ prace przy wykorzystaniu zwyżek niekiedy przeprowadzane są w miejscu, którego nie znamy zbyt dobrze, warto wcześniej wykonać kilka rutynowych czynności, w celu poznania uwarunkowania terenu, tak aby możliwie najlepiej zaplanować wszystkie działania.

Poznaj i zaplanuj trasę przejazdu

Przed uruchomieniem zwyżki oraz wykonaniem pierwszego ruchu należy zaplanować oraz dobrze poznać trasę, po której maszyna będzie się przemieszczać. Najlepszą praktyką jest przejście pieszo zaplanowanej trasy oraz sprawdzenie czy nie występują na niej oczywiste utrudnienia lub ograniczenia.

Jeżeli istnieje taka możliwość, warto również zapoznać się z planami, w celu pozyskania informacji na temat tego co znajduje się pod powierzchnią ziemi.

Ważne aby w trakcie pracy zwyżka poruszała się ściśle po zaplanowanej i sprawdzonej trasie. Jeżeli zachodzi konieczność zmiany miejsca poruszania się maszyny, dokonajmy uprzednio kolejnego sprawdzenia.

Test stabilności

Po ustawieniu zwyżki lub podestu ruchomego w określonym miejscu, aby dodatkowo sprawdzić stabilność, należy podnieść platformę przy pomocy naziemnego sterowania. Zwróćmy szczególną uwagę jak zachowuje się maszyna podczas podnoszenia oraz opuszczania podestu.

Warunki gruntowe powinny być sprawdzane kilka razy podczas wykonywania prac. Starajmy się na bieżąco sprawdzać breitling repliki zegarków czy teren np. nie zaczął się obsuwać.

Kontrola wagi

Zawsze należy mieć na uwadze wagę maszyny oraz jej maksymalny udźwig. Dla przykładu korzystając z podestu ruchomego JLG 450AJ, który dostępny jest w naszej wypożyczalni, podłoże musi wytrzymać nacisk łącznej masy przekraczającej 7,3 tony. Warto również mieć świadomość, iż w przypadku niektórych maszyn, spora część obciążenia przypada na stosunkowo niewielki obszar.

Osoba kontrolująca

Przed rozpoczęciem prac dobrze jest również wyznaczyć jedną osobę, która odpowiadać będzie za przekazanie wszelkich niezbędnych informacji na temat terenu w jakim wykorzystywana będzie maszyna. Zakres informacji powinien obejmować: dane odnośnie nośności gruntu, nachylenia terenu oraz powierzchni podstawy oraz cech gruntu takich jak ewentualne dziury i wykopy, wyłazy, zasypki czy studzienki kanalizacyjne.

Każdy z tych elementów może stanowić utrudnienie i problem podczas wykonywania prac.

Wnikliwa kontrola terenu to coś co zalecamy każdemu naszemu klientowi. Jeżeli posiadają Państwo wątpliwości w zakresie ukształtowania terenu oraz możliwości wykorzystania określonego modelu zwyżki, gorąco zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu: 530 79 79 79 lub za pośrednictwem formularza kontaktowego.