Wynajem podestów

Najlepsza oferta na rynku

Aktualności

Jak wynająć odpowiednią zwyżkę?

Jak wynająć odpowiednią zwyżkę?

Zwyżki i podesty ruchome stanowią niezastąpione rozwiązanie podczas przeprowadzania prac na wysokościach. Urządzenia te zapewniają bezpieczeństwo, stabilność oraz wygodę pracy. Typowy podnośnik nożycowy składa się z podstawy jezdnej oraz platformy (podestu) wyposażonej w barierki ochronne. Barierki zabezpieczają przed wypadnięciem pracownika oraz umożliwiają zaczepienie i łatwy dostęp do narzędzi.

Wypożyczalnia zwyżek i podestów ruchomych Drosam, oferuje Państwu szeroką gamę urządzeń o różnych parametrach, które wykorzystywane mogą być w różnych warunkach i podczas różnego rodzaju prac. Z perspektywy efektywności oraz bezpieczeństwa pracy, istotne jest aby przed wypożyczeniem konkretnego modelu zwyżki mieć pewność, iż maszyna ta jest dobrze dopasowana do pracy, którą chcemy wykonać.

W niniejszym artykule odpowiadamy na pytanie jak wybrać odpowiedni model zwyżki?

Jak wysokiej zwyżki potrzebujesz?

wysokosc

Ustalenie dokładnej wysokości obszaru roboczego stanowi kluczowy element przed wypożyczeniem zwyżki. W ofercie naszej wypożyczalni dostępne są podnośniki telesokopowe, o maksymalnej wysokości roboczej na poziomie 18m. W praktyce jednak, prace na tak dużych wysokościach zdarzają się rzadziej.

Typowy zakres wysokości waha się między 7,5, a 12,5m.  

 

Rodzaj i właściwości położa

podlozeCharakterystyka podłoża, po którym poruszać będzie się zwyżka ma kolosalne znaczenie, zarówno dla wyboru konkretnej maszyny jak i bezpieczeństwa pracy. Podczas wyboru zwyżki, twardość podłoża decyduje o tym czy powinniśmy wybrać lżejszy podnośnik, wyposażony w silnik elektryczny czy możma zastosować cięży podnośnik wyposażony w silnik spalinowy.

Więcej informacji na tematy związane z podłożem podczas pracy zwyżki, zawartwe zostało w jednym z naszych poprzednich wpisów.

Pomimo, zi właściwości podłoża są bardzo istotne, osoby bądź firmy korzystające z usługi wynajmu zwyżki, często zapominają o odpowiednim rozeznaniu na tej płaszczyźnie, znacznie utrudniając pracę operatorom.

Miejsce pracy

Ograniczenia przestrzenne i wszelkiego rodzaju przeszkody lub praca wewnątrz mogą powodować sytuację, iż konieczny będzie wybór maszyny o mniejszych gabarytach, którą dodatkowo cechować będzie dobra skrętność (jak np. zwyżka HAULOTTE OPTIMUM 8, o której poczytać można również tutaj).

Ukształtowanie terenu

Ukształtowanie terenu, zarówno podczas prac na zewnątrz jak i wewnątrz wiąże się bezpośrednio z rodzajem kół zwyżki czy podnośnika. Rzecz jasna w przypadku, gładkiego podłoża, wystarczą niewielkie koła, jednak podczas prac w miejscach trudniejszych, konieczne może być wykorzystamie maszyny o większych, pompowanych kołach.

Zasilanie

Praca wewnątrz (np. w magazynie czy na hali produkcyjnej) najczęściej daje możliwość zastosowania pojazdów z napędem elektrzycznym (z uwagi na możliwość skorzystania z gniazda prądowego). Podczas prac strikte terenowych, niestety nie zawsze istanieje taka możliwość. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest wybór podsestu lub zwyżki z napędem spalinowym. Ewentualnie, podczas prac terenowych wykorzystać można również agregat prądowy w celu ładowania.

Na szczęście, jesteśmy do Państwa dyspozycji!

W ofercie naszej wypożyczalni dostępne są użądzenia umożliwiające niemalże każdy rodzaj prac na wysokościach, Wszyscy nasi klienci mogą liczyć na fachowe doradztwo w zakresie wynajmu zwyżki czy podnośnika. Niezależnie czy poszukujesz podestu ruchomego, zwyżki spalinowej czy podnośnika koszowego, nasi specjaliści pozostają do Państwa dyspozycji. 

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, pod numerem 530 79 79 79. Z przyjemnością pomożemy Pasńtwu wybrać idealnie dopasowaną maszynę. Oferujemy wynajem zwyżek w bardzo atrakcyjnych cenach!