Wynajem podestów

Najlepsza oferta na rynku

Aktualności

Jak działa podnośnik nożycowy?

Jak działa podnośnik nożycowy?

Mówiąc najkrócej, zadaniem podnośników nożycowych jest wyniesie na określoną wysokość pracowników oraz niezbędnego sprzętu, tak aby umożliwić przeprowadzenie określonych prac. W odróżnieniu do innych rodzajów podnośników, platforma podnośnika nożycowego porusza się wyłącznie pionowo do góry. Oznacza to, że część jedna maszyny znajduje się bezpośrednio pod platformą roboczą.

Podnośniki nożycowe są szeroko stosowane w zarówno w budownictwie jak i w innych branżach, gdzie istnieje potrzeba wykonywania prac w trudno dostępnych miejscach i wysokościach.

Korpus podnośnika utrzymuje ruchomą platformę przy pomocy specjalnych nożyc, sterowanych za pomocą siłowników. Wysokość na jaką wznoszona jest platforma podnośnika zależy od stopnia rozłożenia wspomnianych nożyc.

Praca nożyc odbywać może się przy wykorzystaniu trzech różnych mechanizmów (siłowników). Najczęściej stosowanym typem podnośników nożycowych jest silnik benzynowy lub elektryczny. 

Elektryczne podnośniki nożycowe stosowane są najczęściej podczas prac wewnątrz budynków oraz w miejscach gdzie znajdują się materiały i przedmioty łatwopalne.

Użycie podnośników nożycowych, spalinowych jest również nie dozwolone w przypadku niektórych zakładów produkcyjnych (zwłaszcza w miejscach gdzie gromadzą się duże ilości oparów).

Podnośniki hydrauliczne

Praca podnośnika hydraulicznego działa w oparciu o pompowany do specjalnych rurek płyn umieszczony w specjalnych rurkach płyn, powodujący unoszenie platformy. Nie zaleca się stosowania podnośników hydraulicznych w zmiennych warunkach temperaturowych gdyż mogą one wpływać na gęstość płynu, a tym samym na problemy z pracą urządzenia.

Podnośniki pneumatyczne

Podnośnik pneumatyczny podczas pracy wykorzystuje sprężone powietrze. Podnośniki tego rodzaju, nie powinny być stosowane w niskich temperaturach. Zaletą podnośników pneumatycznych jest ich stosunkowo mała awaryjność.

Szerokie możliwości zastosowań

Podnośnik maszynowy to urządzenie wykorzystywane nie tylko w podczas prac budowlanych i remontowych. Jest on powszechnie wykorzystywaną maszyną w różnych branżach, a czasami także w sytuacjach awaryjnych jak np. gaszenie pożarów.

Maszyny te wykorzystywane są podczas codziennych prac na wszelkich obiektach wielkopowierzchniowych, takich jak magazyny, zakłady produkcyjne czy supermarkety, umożliwiając wygodną pracę na wysokości nawet 3 osobom.