Wynajem podestów

Najlepsza oferta na rynku

Aktualności

Prace na wysokości w trudnym terenie

Prace na wysokości w trudnym terenie

Początek wiosny to czas wzmożonych prac budowlanych, remontowych i pielęgnacyjnych. Jednym z kluczowych elementów wymienionych działań wchodzą prace na wysokości, które nierzadko przeprowadzane są w trudnych warunkach terenowych. Przygotowując się do prac na wysokości w trudnym terenie, warto wyposażyć się w odpowiednio dopasowane do charakteru prac dźwignice oraz podesty maszynowe.

Rodzaje prac na wysokości wykonywanych w trudnym terenie

Wśród prac wysokościowych wykonywanych w trudnych warunkach terenowych wymienić należy przede wszystkim wszelkiego rodzaju roboty wykonywane podczas budowania nowych obiektów budowlanych na nieutwardzonym terenie.

Wraz z nadejściem wiosny rozpoczynają się także wszelkie prace komunalne w zakresie sezonowej pielęgnacji roślin i drzew na ulicach i w parkach czy prace komunalne związane z czyszczeniem elewacji lub naprawie elementów obiektów budowlanych uszkodzonych w okresie zimowym.

Nie należy zapomnieć również o pielęgnacji drzew i krzewów ? zarówno na terenach zielonych należących do miast i gmin, a także na terenach prywatnych.

Prace wysokościowe w trudnym terenie wymagają zastosowania specjalistycznego sprzętu

12dx-2Aby prace na wysokości w trudnych warunkach terenowych mogły być realizowane w sposób bezpieczny, efektywny i wydajny, konieczne jest wyposażenie się w wysokiej jakości sprzęt.

Obecnie najrozsądniejszą formą pozyskania profesjonalnych podestów maszynowych czy dźwignic jest ich krótkoterminowe wypożyczenie, które pozwala pozyskać podnośniki czy podesty maszynowe zapewniające optymalne parametry techniczne oraz precyzyjnie dostosowane do rodzaju realizowanych prac wysokościowych.

Jedną z maszyn, która doskonale sprawdzi się do większości prac na wysokości realizowanych w trudnych warunkach terenowych, jest podest maszynowy Haulotte Compact 12 DX, który znajduje się w naszej ofercie.

Podest maszynowy Haulotte Compact 12 DX - idealny do prac w trudnym terenie

12dx-3Najważniejszymi atutami i cechami rekomendowanego podestu maszynowego są przede wszystkim jego bezpieczna konstrukcja, która składa się z podestu koszowego oraz spalinowej jednostki napędowej, która pozwala na wykonywanie prac na wysokości z dala od dostępu do sieci elektrycznej.

Dzięki napędowi na cztery koła, automatycznej blokadzie mechanizmu różnicowego i doskonałej zdolności pokonywania wzniesień o nachyleniu do 40%, podest maszynowy Haulotte Compact 12 DX idealnie sprawdzi się nawet w najtrudniejszym terenie.

Solidna i zwarta konstrukcja nożycowa pozwoli na realizację prac na wysokości roboczej do 12 m. Maksymalny udźwig podestu wynosi 450 kg, dzięki czemu operator nie musi martwić się limitem ładowności.

12dx-1Mimo swojej zaawansowanej konstrukcji prezentowany podest maszynowy zapewnia łatwą i intuicyjną obsługę. Operowanie urządzeniem ułatwi wąski promień skrętu, a także wysięgniki umieszczone w obrębie śladu maszyny, dzięki czemu zachowuje ona wysoką odporność na wywracanie się, co jest szczególnie istotne podczas wiosennych silnych podmuchów wiatru.

Na uwagę zasługuje także wbudowane narzędzie diagnostyczne.

Są Państwo zainteresowani wypożyczeniem profesjonalnego podestu maszynowego? Zachęcamy do skorzystania z oferty naszej wypożyczalni.